Internet üzerinde o kadar çok hosting hizmeti sağlayan firma varken acaba hangi hosting firmasını seçmeliyiz? Şunu da en başta belirteyim ki aşağıda belirtilen hosting firmaları illa olmazsa olmaz hosting firmaları değildir, belki sizin daha iyi hizmet sunduğuna inandığınız yada inanmaktan öte daha iyi hizmet sunduğunu bildiğiniz firmalarda olabilir. O firmalara da saygımız sonsuz – Aslında değil çünkü hangi firma olursa olsun problem yaşadığımızda ortada saygı maygı kalmıyor – Tekrar konuya dönelim ve şimdi dikkat, önceki yazımda sadece hosting alırken nelere dikkat edeceğinizi söylerken bakın yukarıda hangi hosting firması diyorum ve şimdi firmaların sundukları hizmetlere bir göz atıyoruz.

En iyi linux hosting ve müşteri hizmetleri

Bu dalda Oscar 1996’dan beri sahnelerde boy gösteren ve binlerce gerek kişisel gerekse de profesyonel odaklı websitesi barındıran Hostmonster‘a gidiyor. 3 farklı shared hosting seçeneği mevcut ve bunlar ayda 4$ ile 10$ arasında değişiyor. (Tabi bunlar 3 yıllık fiyatları)

En iyi reseller, VPS ve blog hosting

Bu dalda ödülü Hostgator alıyor. Hostmonster’a göre daha genç olan firmamız reseller(bayi diye çevirebiliriz),VPS ve Türkçe sitelerde aslında çok daha oturmamış olan Blog hosting konularında oldukça iyi bir yerde. 2002 yılında 3 server’la başlayan bu yolculuk şimdilerde 12000 server ve bir Oscar’la devam ediyor. 5000000 (5 milyon) ‘un üzerinde domain barındıran Hostgator, bununla internet trafiğinin yaklaşık %1’i karşılıyor.

En iyi ticari ve profesyonel hosting ve teknik destek sağlayan

Burada da ödülü Bluehost‘a veriyoruz. 96 yılından beri faaliyetteler ve sürekli gelişim içerisinde olan bir firma olarak tanınıyorlar.

En ucuz hosting

Ucuz etin yahnisinin iyi olmadığı söylenir, aslında yahni tam olarak nedir, nasıl yapılır, hanım niye yahni yapmadın diye sorular hemen aklımda şimşek gibi çakmadı da değil fakat beynimde ki bu tartışmayı uzatmadan cevap olarak webhostingpad‘i veriyoruz. Ayda 2$’dan başlayan fiyatlarla siz değerli müşterilerine hizmet sunuyorlar 🙂

En iyi windows hosting

Burada da asp sayfalarını tutabilecek olan hosting firmalarından bahsediyoruz. Bu windows hosting hizmetini de lunarpages‘tan ayda 10$’a satın alınabilir fakat linux hosting’e göre oldukça pahalı bir tercih olduğu aşikar.

Yazımıza burada son verirken Türk webmaster alemine tekrar seslenmeye edindiğim tecrübelerden dolayı gerek görüyorum. Lütfen ilk paragraftaki ikinci cümleyi tekrar okuyun. Bunlar sadece tavsiyedir, olmazsa olmazlar değildir. Saygılar.

Trackback

only 1 comment untill now

  1. Merhaba güzel paylaşım yazı olmuş emeğinize sağlık, ben şu webhostingpad konuda kararsız kaldım ucuz ve kaliteli bişeye benziyor ama yinede bilmiyorum,saygı ve sevgilerimle…

Add your comment now