HostGator 2002 yılında Houston, Teksas’da kurulmuştur. O günden bu güne HostGator yalnızca üç sunucusu olan küçük bir hosting şirketinden, 12,000 sunucu yöneten, Dünya’ya öncülük eden ve sektörde iyi tanınan bir hosting tedarikçisine dönüşmüştür. HostGator tarafından sunulan beş milyonun üzerindeki alan adları, Dünya internet trafiğinin yaklaşık %1’ini oluşturmaktadır.

2008 yılında HostGator Inc. Dergisi tarafından, Amerika’daki en hızlı büyüyen şirketlerden biri olarak tanınmıştır. Inc. Dergisi’ne göre HostGator Amerika’daki 21. en hızlı büyüyen özel şirket, iş hizmetleri sektöründeki ikinci en hızlı büyüyen özel şirket ve Teksas eyaletindeki en hızlı büyüyen özel şirkettir.

Şirketin hızlı büyüyüşüne ayak uydurmak için HostGator Boca Raton, Florida’daki ofisinden, Houston, Teksas’daki yaklaşık 1900 metrekarelik yeni ofisine taşınmıştır. Ocak 2007’de Houston’a taşındığından beri şirket kadrosuna 200 çalışan daha katılmıştır. Şirket hızlı bir şekilde büyümektedir ve önümüzdeki iki yılda bünyesine yaklaşık 200 eleman daha katmayı planlamaktadır.

Trackback

2 comments untill now

  1. hostgator en iyisi olabilir ama fiyat çok kazık.evet ilk yıl ındırım var pekı sonra?benden şuan business için yıllık 179 dolar istiyorlar el ınsaf yani fiberle mı gelcek bu hat benım web sıteme tıklayanlara.çok arastırdım namecheapten host almaya karar verdım.domaın konusunda uzman olması hostıng konusunda uzman olmaması manasına gelmez.ayrıca kuponları bıldıgım kadarıyla her yıl geçerli hostgator gıbı yaptıgı ındırımı neredeyse fazlasıyla ıstemıyor değil mi?

  2. neden business planını seçiyorsunuz ki, tek site için kullanacaksanız hatchling, birden fazla site barındıracaksanız baby planı seçin olsun bitsin. saygılar

Add your comment now