Hawkhost’u kullanmaya başlamadan önce  ilk olarak logosundaki kuşun ne olduğunu düşünmekle zamanınızı değerlendirebliirsiniz. Bıyık altından bakar gibi keskin bir bakışın olduğu logosu, sanki bu hosting firmasında bir ketenpere olduğu duygusunu yaşatıyor açıkcası.  Logodaki kuş bana doğan mı şahin mi yoksa doğan görünümlü şahin mi diye düşündürtedursun o keskin bakışların altında aslında altın bir kalp taşıyormuş. Evet, kabul ediyorum burası biraz abartılı oldu.

Hawkhost aslında ülkemiz hosting muhabbetlerinde yeni yeni konuşulan bir hosting firması. Klasik bir hosting konulu muhabbette Hostgator, Bluehost gibi isimleri çok duyarsınız.  Bunlar top-class diyebileceğimiz hosting firmaları. Bir de Türk Milli Takımı gibi klasik 2. torbada yer alan milli takımlar vardır ki bunlarda gruplarında birinci olabilmesi yüksek ve gruptaki diğer takımlara nispeten daha güçlü takımlardır.

İşte Hawkhost’u bu bahsettiğim 2.torbada değerlendirebiliriz.  Daha önce Hawkhost’u duymamış olmanız aslında o hosting’in kötü olduğu anlamına gelmeyeceği gibi pek tabii dir ki iyi olduğu anlamına da gelmez. Ama bu konuda size Hawkhost’un grup birincisi olmasa bile en iyi ikinci kontenjanından finallere gidebileceğini kesinlikle söyleyebilirim.  iPage gibi Fatcow gibi hosting firmaları için ise grup liderliğine oynadığını iddaa eden yorumculara açıkcası hayret ediyor kendilerini Sabri Sarıoğlu’na havale ediyorum.

Her neyse gelelim bu hosting firmasının bana göre en cezp edici özelliğine: Diğer hosting firmalarına göre oldukça ucuz ve kaliteli. Hawkhost’tan alan adı ve hosting almanızın ilk olarak maliyeti 70$ gözüküyor ve siz de bana bu mu ucuz ulen diyorsunuz. Fakat bu aşamada indirim kodu adını verdiğimiz sihirli sözcükler imdadımıza yetişiyor ve bir bakıyorsunuz ki 70$ olmuş 40$. Sınırsız alan adını barındırabileceğiniz ve 40$ mal olan hosting için kullanabileceğiniz indirim kodunuz ise “whts50v2(Tırnaklar yok).  Satın alma aşamasında Türkçe dilini kısmen de olsa destekliyor olması ise İngilizce bilmeyenler için bir avantaj sayılabilir.

Evet yazıya son verirken ünlü bir düşünürün söylemesi gereken bir sözlerden biri aklıma geldi.

İnsan bilmediğinden korkar.

Gerçekten de doğru. Düşünün karanlık bizi korkutmaz aslında, karanlıkta ne olduğunun bilmemektir bizi korkutan.  Belki karanlıkta bizi bekleyen kapatılmamış bir çukur, belki saldırgan bir köpek, belki de hiçbiri olabilir. Hawkhost’un sizin için hiçbiri olması dileğiyle…

Trackback

no comment untill now

Add your comment now